Microchip Technology 1N5649A/TR
1N5649A/TR
Part No.:
1N5649A/TR
Datasheet:
ShinYua1N5649A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
40.2V
Voltage-Breakdown(Min):
44.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
64.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
23.2A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)