Microchip Technology 1N5651/TR
1N5651/TR
Part No.:
1N5651/TR
Datasheet:
ShinYua1N5651/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 45.4VWM 80.5VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45.4V
Voltage-Breakdown(Min):
50.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
80.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
18.6A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)