Microchip Technology 1N5653A/TR
1N5653A/TR
Part No.:
1N5653A/TR
Datasheet:
ShinYua1N5653A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO13
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58.1V
Voltage-Breakdown(Min):
64.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
92V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
16.3A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)