Microchip Technology 1N5656AE3/TR
1N5656AE3/TR
Part No.:
1N5656AE3/TR
Datasheet:
1N5656AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
77.8V
Voltage-Breakdown(Min):
86.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
125V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
12A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TA)