Microchip Technology 1N5657A/TR
1N5657A/TR
Part No.:
1N5657A/TR
Datasheet:
ShinYua1N5657A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85.5V
Voltage-Breakdown(Min):
95V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
137V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)