Microchip Technology 1N5658A/TR
1N5658A/TR
Part No.:
1N5658A/TR
Datasheet:
ShinYua1N5658A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 94VWM 152VC DO13
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
94V
Voltage-Breakdown(Min):
105V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
152V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.9A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)