Microchip Technology 1N5664A/TR
1N5664A/TR
Part No.:
1N5664A/TR
Datasheet:
ShinYua1N5664A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 154VWM 246VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
154V
Voltage-Breakdown(Min):
171V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
246V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.1A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)