Sensata-Airpax 209-1-1REG4-53-2-9-60-V
209-1-1REG4-53-2-9-60-V
Part No.:
209-1-1REG4-53-2-9-60-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua209-1-1REG4-53-2-9-60-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 125VDC
Series:
209
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
60A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
125 V