Advanced Energy 20A24-P15-E-1
20A24-P15-E-1
Part No.:
20A24-P15-E-1
Manufacturer:
Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
20A24-P15-E-1.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER
Packaging:
Bulk
Series:
UltraVolt® 20A
ProductStatus:
Active
Type:
Enclosed
Voltage-Input(Min):
23V
Voltage-Input(Max):
30V
NumberofOutputs:
1
Voltage-Output1:
0V ~ 20kV
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
750µA
Power(Watts):
15W
Voltage-Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
6.36 L x 1.71 W x 1.21 H (161.6mm x 43.4mm x 30.6mm)
ApprovalAgency:
CE, cUL, UL
Category:
DC DC Converters
Datasheet:
ShinYua20A24-P15-E-1.pdf
1. How to order 20A24-P15-E-1 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 20A24-P15-E-1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 20A24-P15-E-1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 20A24-P15-E-1.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 20A24-P15-E-1
Part Number 20A24-P15-E-1
Manufacturer Advanced Energy
Packaging Bulk
Series UltraVolt® 20A
ProductStatus Active
Type Enclosed
Voltage-Input(Min) 23V
Voltage-Input(Max) 30V
NumberofOutputs 1
Voltage-Output1 0V ~ 20kV
Voltage-Output2 -
Voltage-Output3 -
Voltage-Output4 -
Current-Output(Max) 750µA
Power(Watts) 15W
Voltage-Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency -
OperatingTemperature -40°C ~ 65°C
MountingType Chassis Mount
Size/Dimension 6.36 L x 1.71 W x 1.21 H (161.6mm x 43.4mm x 30.6mm)