Advanced Energy 20LE24-P15
20LE24-P15
Part No.:
20LE24-P15
Datasheet:
ShinYua20LE24-P15.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 20000V 15W
Voltage-Input(Min):
23V
Voltage-Input(Max):
30V
Voltage-Output1:
20000V
Current-Output(Max):
750µA
Power(Watts):
15W
OperatingTemperature:
10°C ~ 45°C
Size/Dimension:
7.28 L x 3.94 W x 1.50 H (184.9mm x 100.0mm x 38.1mm)
ApprovalAgency:
CE, cURus
Datasheet:
ShinYua20LE24-P15.pdf
1. How to order 20LE24-P15 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 20LE24-P15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 20LE24-P15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 20LE24-P15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 20LE24-P15 pin diagram, 20LE24-P15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 25LE24-P4 20LE24-N4-AZ 30LE24-P4 20LE24-P15 30LE24-P15
Part Number 25LE24-P4 20LE24-N4-AZ 30LE24-P4 20LE24-P15 30LE24-P15
Manufacturer Advanced Energy Advanced Energy Advanced Energy Advanced Energy Advanced Energy
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Ultravolt® LE Ultravolt® LE Ultravolt® LE Ultravolt® LE Ultravolt® LE
ProductStatus Active Active Active Active Active
Voltage-Input(Min) 23V 23V 23V 23V 23V
Voltage-Input(Max) 30V 30V 30V 30V 30V
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Output1 20000V 20000V 20000V 20000V 20000V
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 750µA 750µA 750µA 750µA 750µA
Power(Watts) 15W 15W 15W 15W 15W
Voltage-Isolation - - - - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency - - - - -
OperatingTemperature 10°C ~ 45°C 10°C ~ 45°C 10°C ~ 45°C 10°C ~ 45°C 10°C ~ 45°C
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Size/Dimension 7.28 L x 3.94 W x 1.50 H (184.9mm x 100.0mm x 38.1mm) 7.28 L x 3.94 W x 1.50 H (184.9mm x 100.0mm x 38.1mm) 7.28 L x 3.94 W x 1.50 H (184.9mm x 100.0mm x 38.1mm) 7.28 L x 3.94 W x 1.50 H (184.9mm x 100.0mm x 38.1mm) 7.28 L x 3.94 W x 1.50 H (184.9mm x 100.0mm x 38.1mm)