E-T-A 2210-T220-K0T1-H231-20A
2210-T220-K0T1-H231-20A
Part No.:
2210-T220-K0T1-H231-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua2210-T220-K0T1-H231-20A.pdf
Description:
CIR BRK THERM-M 20A 250VAC/65VDC
Packaging:
Bulk
Series:
2210-T2
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
20A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
65 V