Opto 22 240D45-17
240D45-17
Part No.:
240D45-17
Manufacturer:
Opto 22
Category:
Contactors (Solid State)
Package:
Datasheet:
ShinYua240D45-17.pdf
Description:
240 VAC, 45 AMP, DC CONTROL SOLI
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
LoadCurrent:
45 A
Voltage-Input:
3 ~ 32VDC
Voltage-Load:
24 ~ 240V
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Contactors (Solid State)
Datasheet:
ShinYua240D45-17.pdf
1. How to order 240D45-17 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 240D45-17 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 240D45-17?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 240D45-17.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 240D45-17 pin diagram, 240D45-17 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 240D10 120D10 240D25-17 240D45 240D45-17
Part Number 240D10 120D10 240D25-17 240D45 240D45-17
Manufacturer Opto 22 Opto 22 Opto 22 Opto 22 Opto 22
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
LoadCurrent 45 A 45 A 45 A 45 A 45 A
Voltage-Input 3 ~ 32VDC 3 ~ 32VDC 3 ~ 32VDC 3 ~ 32VDC 3 ~ 32VDC
Voltage-Load 24 ~ 240V 24 ~ 240V 24 ~ 240V 24 ~ 240V 24 ~ 240V