Advanced Energy 25LE24-N15
25LE24-N15
Part No.:
25LE24-N15
Manufacturer:
Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
25LE24-N15.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 25000V 15W
Packaging:
Bulk
Series:
Ultravolt® LE
ProductStatus:
Active
Type:
Enclosed, High Voltage
Voltage-Input(Min):
23V
Voltage-Input(Max):
30V
NumberofOutputs:
1
Voltage-Output1:
25000V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
600µA
Power(Watts):
15W
Voltage-Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
OperatingTemperature:
10°C ~ 45°C
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
7.28 L x 3.94 W x 1.50 H (184.9mm x 100.0mm x 38.1mm)