Microchip Technology 30KPA102E3/TR13
30KPA102E3/TR13
Part No.:
30KPA102E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
ShinYua30KPA102E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 102VWM P600
  • Related Categories
Package/Case:
P600, Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
102V
Voltage-Breakdown(Min):
107.37V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
Current-PeakPulse(10/1000µs):
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)