Microchip Technology 30KPA108AE3/TR13
30KPA108AE3/TR13
Part No.:
30KPA108AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA108AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 108VWM 175.2VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
108V
Voltage-Breakdown(Min):
120.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
175.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
172.9A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)