Microchip Technology 30KPA144CAE3/TR13
30KPA144CAE3/TR13
Part No.:
30KPA144CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA144CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 144VWM 223.2VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
144V
Voltage-Breakdown(Min):
160.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
223.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
135.8A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)