Microchip Technology 30KPA156AE3/TR13
30KPA156AE3/TR13
Part No.:
30KPA156AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA156AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 156VWM 245VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
156V
Voltage-Breakdown(Min):
174.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
245V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
123.7A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)