Microchip Technology 30KPA170AE3/TR13
30KPA170AE3/TR13
Part No.:
30KPA170AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA170AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
170V
Voltage-Breakdown(Min):
189.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
275V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
110.2A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)