Microchip Technology 30KPA170E3/TR13
30KPA170E3/TR13
Part No.:
30KPA170E3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA170E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
170V
Voltage-Breakdown(Min):
179.01V
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)