Microchip Technology 30KPA198CAE3/TR13
30KPA198CAE3/TR13
Part No.:
30KPA198CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA198CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 198VWM 319.8VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
198V
Voltage-Breakdown(Min):
221.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
319.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
94.7A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)