Microchip Technology 30KPA216AE3/TR13
30KPA216AE3/TR13
Part No.:
30KPA216AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA216AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 216VWM 348.6VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
216V
Voltage-Breakdown(Min):
241.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
348.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
86.9A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)