Microchip Technology 30KPA240CAE3/TR13
30KPA240CAE3/TR13
Part No.:
30KPA240CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA240CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 240VWM 387VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
240V
Voltage-Breakdown(Min):
268.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
387V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
78.3A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)