Microchip Technology 30KPA258AE3/TR13
30KPA258AE3/TR13
Part No.:
30KPA258AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA258AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 258VWM 416.4VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
258V
Voltage-Breakdown(Min):
288.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
416.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
72.8A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)