Microchip Technology 30KPA260AE3/TR13
30KPA260AE3/TR13
Part No.:
30KPA260AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA260AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 260VWM 416VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
260V
Voltage-Breakdown(Min):
290.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
416V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
72.8A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)