Microchip Technology 30KPA270CAE3/TR13
30KPA270CAE3/TR13
Part No.:
30KPA270CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA270CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 270VWM 436.2VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
270V
Voltage-Breakdown(Min):
301.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
436.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
69.5A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)