Microchip Technology 30KPA288CAE3/TR13
30KPA288CAE3/TR13
Part No.:
30KPA288CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA288CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 288VWM 469.9VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
288V
Voltage-Breakdown(Min):
321.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
469.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
64.5A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)