Microchip Technology 30KPA28AE3/TR13
30KPA28AE3/TR13
Part No.:
30KPA28AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
ShinYua30KPA28AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 50VC P600
  • Related Categories
Package/Case:
P600, Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.28V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
50V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
606A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)