Microchip Technology 30KPA28CAE3/TR13
30KPA28CAE3/TR13
Part No.:
30KPA28CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA28CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 50VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.28V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
50V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
606A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)