Microchip Technology 30KPA30AE3/TR13
30KPA30AE3/TR13
Part No.:
30KPA30AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA30AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 55.2VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.51V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
55.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
548.9A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)