Microchip Technology 30KPA33AE3/TR13
30KPA33AE3/TR13
Part No.:
30KPA33AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA33AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 58.5VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
58.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
517.9A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)