Microchip Technology 30KPA36AE3/TR13
30KPA36AE3/TR13
Part No.:
30KPA36AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA36AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 61.8VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
61.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
490.3A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)