Microchip Technology 30KPA39AE3/TR13
30KPA39AE3/TR13
Part No.:
30KPA39AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA39AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 39VWM 67.2VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
39V
Voltage-Breakdown(Min):
43.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
67.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
450.9A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)