Microchip Technology 30KPA42AE3/TR13
30KPA42AE3/TR13
Part No.:
30KPA42AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA42AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 42VWM 72VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
42V
Voltage-Breakdown(Min):
46.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
420.8A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)