Microchip Technology 30KPA43CAE3/TR13
30KPA43CAE3/TR13
Part No.:
30KPA43CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA43CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 73VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
48V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
73V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
415.1A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)