Microchip Technology 30KPA48AE3/TR13
30KPA48AE3/TR13
Part No.:
30KPA48AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA48AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 81.6VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
81.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
371.3A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)