Microchip Technology 30KPA51AE3/TR13
30KPA51AE3/TR13
Part No.:
30KPA51AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA51AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 86.4VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
57V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
86.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
350.7A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)