Microchip Technology 30KPA54CAE3/TR13
30KPA54CAE3/TR13
Part No.:
30KPA54CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA54CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 91.4VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
91.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
331.5A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)