Microchip Technology 30KPA58CAE3/TR13
30KPA58CAE3/TR13
Part No.:
30KPA58CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA58CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 92.4VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
92.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
327.9A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)