Microchip Technology 30KPA60AE3/TR13
30KPA60AE3/TR13
Part No.:
30KPA60AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA60AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 102VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
60V
Voltage-Breakdown(Min):
67V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
102V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
297.1A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)