Microchip Technology 30KPA64CAE3/TR13
30KPA64CAE3/TR13
Part No.:
30KPA64CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA64CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 104VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
104V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
291.3A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)