Microchip Technology 30KPA66AE3/TR13
30KPA66AE3/TR13
Part No.:
30KPA66AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA66AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 66VWM 107VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
66V
Voltage-Breakdown(Min):
73.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
107V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
283.2A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)