Microchip Technology 30KPA71CAE3/TR13
30KPA71CAE3/TR13
Part No.:
30KPA71CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA71CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 71VWM 111.5VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
71V
Voltage-Breakdown(Min):
79.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
111.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
271.1A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)