Microchip Technology 30KPA72CAE3/TR13
30KPA72CAE3/TR13
Part No.:
30KPA72CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA72CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 72VWM 114VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
72V
Voltage-Breakdown(Min):
80.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
114V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
265.8A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)