Microchip Technology 30KPA75AE3/TR13
30KPA75AE3/TR13
Part No.:
30KPA75AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA75AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 119.4VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
119.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
253.8A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)