Microchip Technology 30KPA84CAE3/TR13
30KPA84CAE3/TR13
Part No.:
30KPA84CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA84CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 84VWM 139.2VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
84V
Voltage-Breakdown(Min):
93.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
139.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
217.7A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)