Microchip Technology 30KPA90CAE3/TR13
30KPA90CAE3/TR13
Part No.:
30KPA90CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua30KPA90CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM 146.4VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
90V
Voltage-Breakdown(Min):
100.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
146.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
207A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)