E-T-A 3300-IG8-P10-10A
3300-IG8-P10-10A
Part No.:
3300-IG8-P10-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
3300-IG8-P10-10A.pdf
Description:
CIRC BRKR THRM MAGNETIC
Packaging:
Bulk
Series:
3300
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
10A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
80 V