Bourns Inc. 3590S-2-104L
3590S-2-104L
Part No.:
3590S-2-104L
Datasheet:
ShinYua3590S-2-104L.pdf
Description:
POT 100K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Resistance(Ohms):
100k
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
ActuatorLength:
0.812 (20.63mm)
ActuatorDiameter:
0.2497 (6.34mm)
Datasheet:
ShinYua3590S-2-104L.pdf
1. How to order 3590S-2-104L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 3590S-2-104L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3590S-2-104L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3590S-2-104L.
Image 3590S-2-103L 3590S-2-102L 3590S-2-502L 3590S-1-103L 3590S-2-104L
Part Number 3590S-2-103L 3590S-2-102L 3590S-2-502L 3590S-1-103L 3590S-2-104L
Resistance(Ohms) 100k 100k 100k 100k 100k
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
ActuatorLength 0.812 (20.63mm) 0.812 (20.63mm) 0.812 (20.63mm) 0.812 (20.63mm) 0.812 (20.63mm)
ActuatorDiameter 0.2497 (6.34mm) 0.2497 (6.34mm) 0.2497 (6.34mm) 0.2497 (6.34mm) 0.2497 (6.34mm)