E-T-A 3600-P10-SI-12A
3600-P10-SI-12A
Part No.:
3600-P10-SI-12A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua3600-P10-SI-12A.pdf
Description:
CIR BRKR 12A 250VAC 65VDC
Packaging:
Bulk
Series:
3600
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
12A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
65 V