Vishay General Semiconductor - Diodes Division 3KASMC14AHE3/9AT
3KASMC14AHE3/9AT
Part No.:
3KASMC14AHE3/9AT
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYua3KASMC14AHE3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101, PAR®
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
129A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-65°C ~ 185°C (TJ)
MountingType:
Surface Mount
Category:
TVS - Diodes
Datasheet:
ShinYua3KASMC14AHE3/9AT.pdf
1. How to order 3KASMC14AHE3/9AT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 3KASMC14AHE3/9AT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KASMC14AHE3/9AT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Part Number TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 14V 14V 14V 14V 14V
Voltage-Breakdown(Min) 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 129A 129A 129A 129A 129A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)